O NUNC

Koncept na buty, który powstał w wyniku różnych życiowych i kulturowych zderzeń.

Mieszkając w wielu miejscach w Europie, stykałam się w różną estetyką, kulturą, tradycją. Stąd zrodziła się niecodzienna, eklektyczna mieszanka: wschodnioeuropejskiego nostalgicznego designu , włoskiego zamiłowania do piękna formy i francuskiego smaku.

Słowo Nunc stanowi część łacińkiej maksymy Hic et Nunc, która oznacza Tu i teraz, przerobione na wersję glamour Chic et Nunc ma nawiązywać do szybkiego przemijania jakim charakteryzuje się współczesna moda.

Buty Nunc są opracowywane i wykonywane niezwykle starannie, z przywiązaniem wagi do najmniejszych detali. Wszystkie komponenty są sprowadzane z Włoch. Do ich wykonania używa się materiałów najwyższej jakości takich jak: roślinnie garbowane, certyfikowane jump for love skóry z najlepszych toskańskich garbarni, ekologiczne antyalergiczne zamki produkowane bez użycia metali ciężkich, ręcznie robione we Włoszech skórzane podeszwy, czy ortopedyczne wyściółki zapewniające długotrwały komfort.

Obuwie Nunc jest montowane w jednej z najstarszych polskich fabryk z ponad czterdziestoletnią tradycją szewskiego rzemiosła, pod czujnym okiem mistrzów tego fachu.

Projektowanie butów Nunc to dla mnie nieustanne poszukiwanie idealnej równowagi pomiędzy elegancją i ekstrawagancją, komfortem i pięknem formy, subtelną kobiecością i silną osobowością wielu moich klientek.

Dominika Nowak jest urodzoną w Polsce projektantką ubrań i obuwia.
Studiowała filmoznawstwo i historię sztuki na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie i projektowanie mody w prestiżowym paryskim Studio Bercot.

Zadebiutowała w 2007 roku kolekcją butów wykonaną w całości z naturalnych skór z włosem, za którą dostała kilka nagrów m.in. Grand Prix en Creation de la Chaussure 2007 – Charles Jourdan Award, Special Prize CTC, 2006 Hat Design – exposed in Hotel de Ville Paris a l’occasion de Cathrinette. Kolekcja została doceniona przez międzynarodową prasę i opisana jako niezwykle innowacyjny i oryginalny koncept a włoski Vogue uznał Dominikę za talent roku.

Tak powstał Nunc.

Dominika w minionych latach pracowała przy tworzeniu kolekcji obuwia jako asystent projektanta i projektant dla wielu firm m.in. Trussardi 1911, Hugo Boss, Helmut Lang, Cocinelle.
Tworzy także swoją autorską linię dla włoskiej marki Henry Beguelin, oraz wspólpracuje z Rafałem Czapulem przy kolekcjach obuwia dla Rage Age.

„Zawsze poszukuję idealnego połączenia pomiędzy elegancją i surowymi materiałami,” says Dominika.

  • Naturalne, surowe materiały, takie jak np. kozia skóra z długim włosem, interpretacja polskiej tradycji i korzeni w połączeniu z kwintesencją tego, czym jest Paryż. Dwie kultury, które przenikają się w kolekcjach NUNC projektowanych przez Dominikę Nowak.
    Vogue Italy