Wiosna / Lato 2014

Kolekcja Wiosna / Lato 2014 „City sandals”

Zaprojektowałam tę kolekcję z myślą o miejskiej elegancji podczas upalnych letnich dni w mieście, kiedy to kobiety chcą czuć się elegancko, kobieco i wygodnie w swojej pracy. Za cel postawiłam sobie zaprojektowanie butów które będą praktyczną alternatywą dla zwykłych balerin, ciężkich mokasynów czy klasycznych, wiązanych czółenek. Pragnęłam jednak utrzymać miejski styl i uniknąć wrażenia letnich sandałów na plażę.

Wszystkie modele częściowo zakrywają stopę aby były jak najbardziej kobiece. W całej kolekcji widać również inspirację klasycznym francuskim, włoskim oraz hiszpańskim vintage który został wzmocniony poprzez współczesne takie jak odważne, kolorowe lamówki.

Swoje poszukiwania do kolekcji rozpoczęłam od prostych, naturalnych materiałów. Na cholewki butów wybrałam roślinnie farbowaną skórę z Toskanii, która jest traktowana tylko naturalnymi olejkami. Skóry te wraz z użytkowaniem nabierają i absorbują „ nas samych” co w procesie starzenia się nadaje im nie powtarzalny i piękny wygląd. Wybrałam dwie łatwe struktury buta : płaski dla maksymalizacji komfortu podczas całodziennego chodzenia oraz 8 centymetrowy obcas dla podkreślenia kobiecości u każdej z nas.